Do galérie Vychádzka k vláčiku boli pridané fotografie.
Novinky
Vychádzka k vláčiku
Evička nám ochorela
Do galérie Evička nám ochorela boli pridané fotografie.
Deň Zeme
Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.
Deň matiek
Do galérie Deň matiek boli pridané fotografie.
A takto sme pracovali...
Do galérie A takto sme pracovali... boli pridané fotografie.
Veľkonočná tvorivá dielňa a Krížová cesta
Do galérie Veľkonočná tvorivá dielňa a Krížová cesta boli pridané fotografie.
HROU K POZNANIU - Kosice
Do galérie HROU K POZNANIU - Kosice boli pridané fotografie.
Noc s Andersenom
Do galérie Noc s Andersenom boli pridané fotografie.
Noc s Andersenom
Najväčším zážitkom pre deti je stráviť noc mimo domu bez rodičov. Naši siedmaci zažili takú jednu dobrodružnú a zábavnú noc 4. apríla v škole spolu s pánom Andersenom. Tento najznámejší rozprávkar spojil tisíce žiakov z celého sveta (len na Slovensku nás bolo vyše 9 tisíc), ktorí nocovali v školách a knižniciach s cieľom objavovať krásu ukrytú v knihách a zažiť niečo čarovné, tajomné a zábavné. Aj my sme si pod vedením koordinátorky tohto projektu Mgr. E.Chomčovej, učiteľky slovenského jazyka Mgr. A Harakaľovej, učiteľky výtvarnej výchovy Mgr. J. Frívaldskej a triednej učiteľky Mgr. A.Engelovej pripravili celý rad zaujímavých aktivít. Po úvodnom slove a privítaní hostí – pána starostu Ing. A.Bugyiho a pána riaditeľa Mgr. S.Tokára - nasledovala prezentáciu o H.Ch.Andersenovi a jeho rozprávky žiaci nielen čítali, ale aj zdramatizovali a ilustrovali. Posilnení dobrotami, ktoré im nabalili mamky, a chutnou pizzou, pátrali po ukrytom poklade, tancovali, strašili sa i zabávali. Iba na spánok bolo málo času. Ráno dostali od pani zástupkyne Ing. B.Suchárovej osvedčenie, spomienkové darčeky a spokojní aj keď nevyspatí sa rozišli domov.
Mgr. Alžbeta Harakaľová
,,Póla radí deťom“
Do galérie ,,Póla radí deťom“ boli pridané fotografie.
,,Póla radí deťom“
V oblasti prevencie platí pravidlo: „Na prevenciu hádam nikdy nie je zavčasu !“
Z tohto dôvodu sa vedenie našej školy rozhodlo v spolupráci s Okresným riaditeľstvom PZ SR v Humennom realizovať preventívny projekt ,,Póla radí deťom“ pre žiakov prvého a druhého ročníka. Od začiatku februára tohto roku sa naši malí žiaci pod vedením kpt. PhDr. Anny Čopákovej hravou formou učili bezpečne správať v rizikových situáciách, k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci. Prostredníctvom projektu boli primeraným spôsobom informovaní o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť, ktoré im hrozia na ulici, na ihriskách či pri pohybe medzi cudzími ľuďmi, na možné spôsoby, ako si chrániť zdravie a na riziká závislostí, ktoré im hrozia v ich veku (televízia, počítače, hracie konzoly, mobily, ...). Žiaci boli oboznámení s prácou polície a ako majú privolať pomoc, keď ju budú potrebovať. Taktiež boli upozornení na nebezpečenstvo ,,šikany“, ktorá sa môže objaviť aj v ich triede, na spôsoby, ako sa môžu proti ,,šikane“ v ich veku brániť.
Na záverečnom stretnutí 08.04.2014 pri príležitostí ukončenia projektu sa zúčastnili všetci žiaci prvého stupňa. Pekným prekvapením pre všetkých boli ukážky príslušníkov služobnej kynológie npor. Romana Remeckého a prap. Mgr. Erika Berecina s ich „kolegom - pomocníkom“, statočným nemeckým ovčiakom Džamalom.
Riaditeľ školy Mgr. Slavomír Tokár poďakoval PhDr.Anne Čopakovej a žiakom, ktorí pracovali v rámci projektu a na záver vyskúšal aj ich vedomosti.
Mgr. Marta Jančíková, koordinátor prevencie
Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov
Do galérie Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov boli pridané fotografie.
Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov
Do galérie Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov boli pridané fotografie.
Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov
"Slovan nosí všetko v srdci a v duši a dokáže to aj vyjadriť silou prejavu."
Ľudovít Štúr
Pedagógovia našej školy vytvárajú kladný vzťah žiakov k učeniu sa cudzích jazykov, podporujú ďalšie rozvíjanie jazykového nadania a talentu žiakov a prispievajú k zmysluplnému využívaniu ich voľného času, zapájaním žiakov do záujmovej činnosti.Dňa 3. 4. 2014 v koncertnej sále Historickej radnice v Košiciach sa uskutočnil 8.ročník Celoslovenskej súťaže Ruské slovo pod názvom „Soči -2014, súčasťou ktorého bola aj výtvarná súťaž „Zimné športy“. Podujatia sa zúčastnilo 450 milovníkov ruskej piesne, prózy a poézie z celého Slovenska a taktiež delegácia z Ukrajiny. Program súťaže bol pestrý a zaujímavý. Na úvod účastníci absolvovali exkurziu po ul. Hlavnej . Nasledovala recepcia. Zlatým klincom programu bol Gala koncert víťazov /145 žiakov/ a odovzdávanie cien. Spomedzi 188 výtvarných prác 27 bolo ocenených. Medzi víťazmi boli dve žiačky našej školy Nikolka Boňková – 2.A a Miriam Gičová – 5.A, ktoré získali čestné uznania. Obidve žiačky navštevujú krúžok ruského jazyka. Žiačkam srdečne blahoželáme.
Mgr. Marta Jančíková
Dramatizácia povestí
Žiaci 5.A na hodinách slovenského jazyka a literatúry čítali v rámci mimočítankového čítania knihu Viery Čurmovej Vihorlatské povesti. Oboznámili sa nielen povesťou ako literárnym útvarom, ale priblížili si aj históriu nášho regiónu. Aby sa im ľahšie učilo, pripravili si dramatizáciu troch povestí od tejto autorky. V školskej knižnici si zahrali pekné a veselé scénky, ktorými sme oslávili Marec – mesiac knihy a tiež spríjemnili a spestrili vyučovaciu hodinu. Odmenení boli nielen pochvalou, ale aj jednotkami v hárku. Mgr. Alžbeta Harakaľová
Deň vody
Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.
Dramatizácia
Do galérie Dramatizácia boli pridané fotografie.
Deň učiteľov
Do galérie Deň učiteľov boli pridané fotografie.
Deň učiteľov
"Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád. Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí."
Jan Amos KomenskýDeň učiteľov si pripomíname 28. marca, ktorý sa neodmysliteľne spája s menom pedagóga a mysliteľa Jana Amosa Komenského.
Povolanie učiteľa je v dnešnej dobe veľmi náročné a je jednou z najušľachtilejších profesií. Zahŕňa v sebe povinnosť, potrebu a chcenie odovzdávať deťom nazbierané poznanie a životné skúsenosti o tomto svete, s cieľom nielen ho spoznať pre prežitie, ale urobiť ho i lepším a dokonalejším, aby život prinášal viac radostí ako starostí, viac lásky ako nenávisti, viac dobra ako zla. Toto povolanie si vyžaduje celého človeka, odborne dobre pripraveného, mravne zdatného, so zmyslom pre zodpovednosť, preto si zaslúžia našu pozornosť a úctu. Verejné uznanie má pomôcť prezentovať dôležitosť učiteľského povolania a prispieť k morálnemu oceneniu tých, pre ktorých sa práca stala nielen povolaním, ale aj poslaním.
Pri tejto príležitosti starosta obce Ing.Alexander Bugyi udelil plaketu J. A. Komenského za dlhoročnú obetavú prácu pri výchove a vzdelávaní našich žiakov 2 pedagógom: PaedDr. Valérii Sivčovej a PaedDr. Helene Babrňákovej.
Mgr. Gabriela Škovranová
Hviezdoslavov Kubín
Hľadanie a nachádzanie krásy poézie a prózy rozvíjame u žiakov na hodinách čítania, literatúry, ale tiež na kultúrnych akadémiách a na recitačných súťažiach. Najväčšiu a najdlhšiu tradíciu má Hviezdoslavov Kubín. Víťazi školského kola Radka Mažeriková z 2.A a Juraj Stebila zo 7.A sa 24.3.2014 zúčastnili okresného kola vo Vihorlatskom osvetovom stredisku v Humennom, kde nás potešil Juraj Stebila, ktorý v silnej konkurencii žiakov 7., 8. a 9. ročníkov zo všetkých škôl Humenského okresu získal cenné 3. miesto.
Blahoželáme! Mgr. Alžbeta Harakaľová