Hlavná stránka
Novinky
Celoslovenské kolo " Ruské slovo"
Slávnostné otvorenie celoslovenského kola 15.ročníka súťaže „Ruské slovo“ sa uskutočnilo 5.02.2021 v on-line formáte. V úvode slávnosti zaznela nádherná ruská pesnička «Надежда» -„Nádej“ v podaní Anny German. On-line program uvádzali moderátori Mgr.Tatiana Ponická a Mgr. Tobiáš Štofánik. Súťažiacim sa prihovorili Vladislav Gennadievič Kulikov- prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike a riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna Viktorovna Kuznecová.
Návrat do Vianoc
Projekt v spolupráci s Maticou slovenskou - Online Vianočná tvorivá dielňa " Zachovávanie vianočných tradícii a zvykov našich predkov" vypracovala Mgr. Marta Jančíková.
https://www.youtube.com/watch?v=Hp0Ra7r2rgU&feature=youtu.be
Zasnežená Kamenica
„Nahliadnite hlboko do prírody a potom všetkému lepšie porozumiete“
Albert Einstein
Naša príroda včera nás prekvapila štedrou snehovou nádielkou . Aj napriek tomu, že naši žiaci z dôvodu prerušenia dodavok elektrickej energie nemali online vyučovanie, pracovali tvorivo a aj v rámci výtvarnej výchovy spravili pekné zábery našej nádhernej obce.
Ruské slovo
„Každé dieťa je jedinečné a v každom jednom sa ukrýva potenciál urobiť svet trochu lepším miestom“.
Dňa 15.01.2021 sa uskutočnilo online krajské kolo 15.ročníka súťaže „Ruské slovo“.
Sviatok ruského jazyka a priateľstva sa nesie pod názvom «Наша дружная семья» - „Naša družná rodina“. Téma vystihuje význam rodiny najmä v tomto zložitom období pandémie, keď všetci máme byť ešte viac súdržní a chrániť jeden druhého. V tomto školskom roku sa súťaže zúčastnilo menej žiakov aj vzhľadom na to, že online príprava bola náročnejšia a dala zabrať učiteľom, ale aj žiakom. Napokon bolo potrebné video-ukážku kvalitne spracovať a odoslať organizátorom súťaže. Každý z 31 súťažiacich zo základných, stredných a vysokých škôl obdaroval porotu nádherným umeleckým zážitkom. Súťažiaci preukázali svoje nadanie, vrúcny vzťah k umeniu a lásku k „poetickému slovu“.
Vianočné zvyky a tradície našich predkov
„Kráčajte vždy vo svetle a v sile vzkrieseného Krista.
Buďte silní v nádeji a v láske k Bohu a blížnemu.
Zachovajte si svoje vzácne slovenské tradície a svoje dedičstvo viery.“
Ján Pavol II.
Začiatkom adventného obdobia sa naši žiaci -ruštinári zapojili do projektu Matice slovenskej - on-line vianočnej tvorivej dielne – „Zachovávanie slovanského kultúrneho dedičstva – Vianočné zvyky a tradície našich predkov“. Cieľ projektu spočíval v podpore žiakov vo výchovno-vzdelávacom procese dištančného vzdelávania počas pandémie COVID-19. Výchovný moment - výchova k vlastenectvu a zachovávaniu kultúrneho dedičstva našich predkov.
Za dverami 3.A
V tomto školskom roku, deti navštevujúce školský klub, nepracujú ako obvykle v zmiešaných oddeleniach.
Každý ročník tak tvorí jedno samostatné oddelenie ŠKD.
Nazrite, ako sa darí zverencom asistentky Mgr. Márii Vitekovej v 3.A triede, ktorá pre nich pravidelne vymýšľa a pripravuje zaujímavé aktivity.
Bol u nás Mikuláš
Do galérie Bol u nás Mikuláš boli pridané fotografie.
7. decembra 2020 prišiel Mikuláš spolu s čertom aj do našej obce. Žiaci základnej a materskej školy ho s radosťou čakali. Tešili sa na darčeky, ktoré mal vo veľkom vreci. No, aby darček dostali, museli Mikulášovi zaspievať, zarecitovať a hlavne sľúbiť, že sa budú dobre učiť, poslúchať doma a v škole.
Medzinárodná konferencia v ruskom jazyku
„Najlepšej metódy niet - najlepšia metóda pre učiteľa je tá, v ktorej sa dobre vyzná.“
Lev Nikolajevič Tolstoj
V sobotu 5.decembra 2020 sa v našej škole stretli, hoci len virtuálne, v predstihu dvaja Mikulášovia, a to slovenský sv. Mikuláš a ruský sviatoj Nikolaj, ktorí boli spolu so zástupkyňou školy Ing. B.Suchárovou, učiteľkou ruského jazyka Mgr. Martou Jančíkovou a žiakom 4.A Petríkom Terkošom súčasťou Medzinárodnej konferencie v ruskom jazyku pod názvom „Trajektórie rusko-slovenskej vedecko-pedagogickej spolupráce“. Usporiadateľmi konferencii boli Veľvyslanectvo RF v Bratislave, Moskovská štátna Lomonosovova univerzita, Asociácia rusistov Slovenska a Medzinárodná asociácia učiteľov ruského jazyka a literatúry. Medzi viac ako 100 účastníkmi konferencie boli nielen učitelia základných, stredných a vysokých škôl zo Slovenska, ale aj z Ruskej federácie
Takto píšu prváci
Naši šikovní a učenliví prváci. :-)
Takto sme porovnávali
Do galérie Takto sme porovnávali boli pridané fotografie.
Už poznáme tieto písmená
Do galérie Už poznáme tieto písmená boli pridané fotografie.
Jeseň v školskom klube
My sme malí prváci, no už zdatní aj v práci.
Samohlásky? Tie sú známe! Rýchlo všetko spočítame.
Po obede v klube všetci skúšame si rôzne veci.
Nezbedy aj učenie, čítanie i písanie.
V klube žiaden stres a zhon, najradšej sme ale von!
Jana Hnatová
Naša hodina matematiky 1. A
Do galérie Naša hodina matematiky 1. A boli pridané fotografie.
Prvácke včeličky
Do galérie Prvácke včeličky boli pridané fotografie.
Naši usilovní prváci sa učia nové prvé písmená ako včeličky. Ide im to perfektne. Veľa trénujú a výsledky je vidieť. Viacerí už dokážu vyhláskovať slová, prepísať tlačené písmená úhľadným písaným písmom. Pri učení využívajú prírodniny, múku, do ktorej píšu písmenká, obrázky, makety i plácačky. Okrem toho, poznajú už množstvo básničiek, riekaniek i pesničiek.
Takto pracujeme s rúškami na tvári - 1. A
Do galérie Takto pracujeme s rúškami na tvári. boli pridané fotografie.
Takto to prebieha u nás v 1.A
Do galérie Takto to prebieha u nás v 1.A boli pridané fotografie.
Takto to prebieha u nás v 1.A
V našej triede je každá hodina iná, zaujímavá a pestrá. Aj táto hodina ubehla ako voda. Každý prváčik si vytiahol slovo, samostatne určil v slove počet slabík bodkami. V dvojiciach si počet slabík porovnávali farbičkami. Príklady na porovnanie už vedia pohotovo zostaviť aj správne prečítať.
Ako sa učia prváci?
Do galérie Ako sa učia prváci? boli pridané fotografie.
Ako sa učia prváci?
Deti v prvom ročníku nasávajú všetko nové ako špongia. Najviac sa im páči učenie hrou. Vtedy vôbec nevnímajú, že sa naozaj učia. Začiatkom októbra naši prváci doniesli do školy ovocie a zeleninu. Tú sme rozdelili do dvoch košíkov. Každé ovocie aj zeleninu pomenovali a určili prvú hlásku v slove. Veľmi sa tešili, keď si na nich spoločne pochutnali. Plný tanier nakrájaného ovocia zmizol rýchlo. Ovocie aj zeleninu sme neskôr ukladali podľa počtu slabík na koberec. Naučili sa spolu nielen správne vytlieskať slová po slabikách, ale aj názvy zeleniny, s ktorou sa nestretávajú, alebo ju nepoznajú - pór, cvikla, petržlen.
Zeleninou, ktorá nám zostala sme si vyzdobili okno v triede.
Dejepis zážitkovou formou
Do galérie Dejepis zážitkovou formou boli pridané fotografie.
Dňa 9.10. prebiehala hodina dejepisu v 9.ročníku zážitkovou formou. Témou bola 1.svetová vojna. Žiak Samuel Smoľák predstavil svojim spolužiakom vojenskú uniformu rakúsko-uhorskej armády s príslušenstvom z čias 1.svetovej vojny. Tú mu zapožičal Klub vojenskej histórie a strelecký klub Hodošík, sídlo Stakčín. Žiaci tak mali možnosť vidieť dobovú uniformu, v ktorej bojovali vojaci za Rakúsko-Uhorsko. Následne sa hodina niesla formou besedy. Moje poďakovanie patrí žiakovi Samuelovi Smoľakovi, ktorý svojich spolužiakov obohatil o nové poznatky k danej téme.
Matematický klokan
Do galérie Matematický klokan boli pridané fotografie.
Európsky deň jazykov
Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.
„Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“
26.september- Európsky deň jazykov
Posledný septembrový týždeň sa na našej škole niesol v znamení Európskeho dňa jazykov, ktorý si pripomíname každý rok 26.septembra. Toto podujatie sme otvorili reláciou v školskom rozhlase, v ktorej zazneli pozdravy v rôznych jazykoch a aj zaujímavé informácie o cudzích jazykoch. Vyučovacie hodiny anglického, ruského a nemeckého jazyka od 1. až po 9.ročník boli spestrené rôznorodými aktivitami - projektmi, súťažami a pesničkami. Žiaci vyšších ročníkov pokračovali v práci na projekte Erasmus+.
Zvonenia
Pondelok 7. 7. 2025Fotogaléria
- zatiaľ žiadne údaje